Novartis Nicotinell Naneli 2 Mg 24 Sakız

Novartis Nicotinell Naneli 2 Mg 24 Sakız

Marka : Novartis
* 22,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Nicotinell Naneli 2 Mg 24 Sakız

ADET :
Ürün stoklarımızda kalmamıştır.
Tavsiye Et

Bu üründen aldığınızda sizi bekleyen fırsatlar

Nicotinell Naneli 2 Mg 24 Sakız

Her sakız, 2 mg nikotin ve diğer yardımıc madeler yanında sorbitol, asesulfam K, sakarin, sodyumsakarin, ksilitol, mannitol ve titandioksit içermektedir.


Sigaranın akciğer ve mesane kanserlerine neden olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Gerek sağlık, gerekse ekonomik boyutuyla gelişmiş ülkelerde öncelikli bir sorun olarak kabul edilen sigara bağımlılığına son vermek için dünyanın önde gelen sağlık örgütleri geniş çaplı kampanyalar başlatıyor; bu kampanyalarla kamuoyunu sigara alışkanlığının yol açtığı problemlere karşı uyarıyor.

Bilim çevrelerinin sigarayı bırakma konusundaki uyarıları bazen hedefine ulaşsa da, nikotin bağımlılığının ve nikotinin neden olduğu yoksunluk sendromlarının etkileri nedeniyle sigarayı bırakma çabası genellikle arzulanan hedefe ulaşamıyor.

Novartis, sigarayı bırakmak isteyen bağımlılar için geliştirdiği Nicotinell Sakız ile, tiryakilerin sigaradan vazgeçmesini kolaylaştırmayı hedefliyor. İçeriğindeki 2 mg nikotin ve yavaş salıverilme özelliği ile kandaki nikotin düzeyini belirli aralıklarda tutan Nicotinell Sakız, sigara içme isteğini azaltıyor. Önerilen pozolojiye uygun kullanıldığında hem nikotin bağımlılığı basamaklı olarak azalıyor, hem de sigaranın bırakılmasıyla nikotin dışı toksik maddelerin neden olduğu zararlı etkiler yaşanmıyor. Nicotinell Sakız, naneli ve meyvalı olarak iki farklı tat seçeneği ile reçetesiz alınabiliyor.

Avrupa ülkelerinde, nikotin sakızları sigara tiryakileri tarafından pratik ve kısa süreli etkin bir çözüm olarak görülüyor. Hastaneler, işyerleri, alışveriş merkezleri gibi sigara içilemeyen kapalı mekanlarda, nikotin sakızları nikotin yoksunluk sendromunun yaşanmaması için sigara tiryakilerinin tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor.Benzer Ürünler