Sebamed Güneş Kremi

Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak ultraviyole ışınlar nedeniyle kısa vadede yanma ve kızarma, uzun vadede ise cilt kanseri gibi pek çok hastalığa neden olmaktadır. Yaz aylarında güneş ışıklarına yoğun olarak maruz kalınan zamanlarda güneş ışınlarından mümkün mertebe uzak kalmak gerekmektedir. Zorunlu kalınan durumlarda ise Güneş Kremi olmadan zararlı güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

Açık renkte cildi olanlar ve güneşe karşı aşırı duyarlı olanlar, doktor kontrolü ile ciltlerine uygun güneş kreminin hangisi olduğunu öğrenmeli ve güneş kremlerinin koruma miktarına göre faktör olarak belirlenen aralıklarda farklı dozlarda kullanmalıdırlar. Güneş kremleri yetişkinlerde 30 ve 50 faktör aralığında tercih edilir. Faktör sayısı arttıkça kremin uyguladığı koruma miktarı artar.

Sebamed Güneş Kremi içeriği ile zararlı ışınları %98'e kadar yok ederek cildi korur güneşin yaşlandırıcı etkilerini de zararlı ışınları engelleyerek önler, ayrıca içeriğindeki E ve B5 vitaminleri sayesinde yaşlanmaya karşı önlem alır.

Sebamed ürünlerinin içeriğinde alkol, parafin ve renklendirici bulunmamaktadır. Bu sayede gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ancak beklenmeyen etkiler görüldüğü takdirde acilen doktora başvurmak gerekir.

Cilt tipleri genetik olarak farklılıklar gösterir. Cildinizin ihtiyacı olan nemi vücudunuz salgılayamaz ve cildiniz kurur. Böyle durumlarda cildinizde çatlamalar ve soluk bir görüntü oluşur. Normalden daha fazla nemli olan ciltlerde ise ciltte sivilce gibi bazı problemlere oluşmaktadır.

Sebamed Visio Day Krem

Sebamed Visio Day Cream (Nemlendirici Gündüz Kremi) çabuk kuruyan ciltlerde hem nemlendirici hem de besleyici etkisi ile cildin nem dengesini sağlar. Ayrıca cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Güneşin zararlı etkilerine karşı UVB koruma filtresi içerir ve gündelik hayatta güneşin kötü etkilerinden cildi korur.

E Vitamini ile erken yaşlanmaya karşı etkili bir koruma sağlar. İçeriğindeki yağlar ile su bazlı ve zararsız bir bakım sağlar. Kıvamı sayesinde emilimi oldukça kolaydır ve kullanım sonrasında ciltte yapışkan bir doku bırakmaz.

Sebamed Gündüz Kremi'nin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur ancak, karşılaşılan olumsuz durumlarda bir doktora başvurulmalıdır.